Menu
Your Cart

Fenerbahçe Cep Telefonu Sigortası

Fenerbahçe Cep Telefonu Sigortası
Fenerbahçe Cep Telefonu Sigortası

Hem cebinizi, hem Fenerbahçe’yi düşünen sigorta Fenerbahçe Cep Telefonu Sigortası’yla tüm bozulmalara, kırılmalara karşı cep telefonunuzu güvence altına alabilir, oluşabilecek masrafları bize bırakabilirsiniz. Üstelik yaptırdığınız bu sigortayla Fenerbahçe’mize de destek olabilirsiniz. Tüm akıllı telefon modelleri için sabit 525 TL


 
FENERBAHÇE CEP TELEFONU SİGORTASI NEDİR?

Fenerbahçe Cep Telefonu Sigortası, Fenerbahçe taraftarları için HDI Sigorta işbirliği ile sunulan; cep telefonlarınızda yaşanacak kırılma, zarar görme gibi durumlara karşı cep telefonunu güvence altına alan sigorta ürünüdür.

CEP TELEFONU SİGORTASI NELERİ KAPSAR?

Sigortalılar teminat süresi içerisinde toplamda 2 kez olmak üzere, aşağıdaki riskler çerçevesinde sigorta hizmeti alabilirler:

1. Kaza sonucu hasar oluşması
2. Ekran kırılması
3. Yüksek voltaj kaynaklı hasar oluşması
4. Sıvı teması sonucu hasar oluşması
5. Hatalı aksesuar kullanımı sonrası hasar oluşması

SİGORTANIN CEP TELEFONU GARANTİSİNDEN FARKI NEDİR?

Telefonunuzun garanti belgesi, aldığınız akıllı telefonun sadece belirli zararlarına kısa süreli olarak teminat sağlar. Bunlara örnek malzeme ve işçilik hatalarıdır. Fakat cep telefonu sigortası birçok hasardan telefonunuzu korur ve her sene yenileyebilirsiniz.

CEP TELEFONUM ÇALINIRSA NE OLUR?

Cep telefonunuz kapalı bir ortamdan (güvenlik önlemleri alınmış ev-konut veya camları tamamiyle kapatılmış, kapıları kilitlenmiş aracınızdan) çalınırsa Polis Olay Yeri Tespit Tutanağı ile başvurmanız gerekmektedir. Yapılan hırsızlık başvuruları Hukuk departmanımız tarafından detaylı olarak incelenerek teminat kapsamında değerlendirilecektir. Değerlendirme sonucu onaylanan başvurular için poliçe üzerindeki muafiyet bedelinin tahsil edilmesi sonrası aynı marka ve model muadil cihaz tarafınıza gönderilecektir.

Not: Yukarıda belirtilen konut ve araç içi hırsızlık durumlarının dışında kalan tüm haller (umuma açık alanlarda oluşabilecek gasp, kapkaç, yan kesicilik, aşırma, unutulma, düşürme ve tüm kayıp edilme durumları) teminat kapsamı dışı olarak değerlendirilecektir.

CİHAZ ONARIMI MÜMKÜN OLMADIĞINDA NE OLUR?

Cep telefonunuzun yetkili servis tarafından onarımı mümkün olmadığında, yani cihaz için tam hasar raporu verilmiş ise Fenerbahçe Akıllı Telefon Sigortası poliçesi üzerindeki  muafiyet bedelinin tahsil edilmesi sonrası aynı marka ve model muadil cihaz tarafınıza gönderilir.

TELEFONUMA HASAR GELMESİ DURUMUNDA SÜREÇ NASIL İŞLER?

Cep telefonunuzun hasarlanması durumunda 0850 434 1907 numaralı FBSigortam Müşteri Destek Hattını arayarak hasar kaydı açtırmanız yeterli olacaktır. Müşteri destek uzmanlarımızın oluşturacağı hasar dosya numarası ve size iletilecek olan Kargo Onay Kodu ile beraber cihazınızı, onarılmak üzere MNG Kargo aracılığı ile Hizmet Merkezine gönderebilirsiniz.

Cep telefonunuz Hizmet Merkezine ulaştıktan sonra hasar veya arıza tespiti uzman teknik ekip tarafından yapılarak ilgili Yetkili Servise yönlendirilecektir. Yetkili servislerde orijinal parçalar kullanılarak yapılan onarımlar sonrası cihazınız tekrar Hizmet Merkezimize ulaşacak ve son kontrolleri yapıldıktan sonra size ulaştırılmak üzere kargoya verilecektir.


TEMİNAT KAPSAMI:

Sigortacı, bu poliçenin ön yüzünde yazılı markası, modeli ve IMEI no'su bulunan ve sigorta bedeli yazılı olan cep telefonunun;

a) Yılda 2 (iki) kezle sınırlı olmak kaydıyla ve 6502 sayılı yasanın 56.maddesinde tanımlanan üretici garantisi içinde olup olmadığına bakılmaksızın herhangi bir nedenle arızalanması sonucu hiçbir muafiyet uygulanmaksızın onarımını, b) Yılda 2 (iki) kezle sınırlı olmak kaydıyla Genel Şartların 1.maddesinde belirtilen nedenlerle kırılmasından ya da zarara uğramasından kaynaklanan hasarların herhangi bir muafiyet uygulanmaksızın onarılmasını,

c) Ürünün tamamen hasarlanması sonucu kullanılamaz hale gelmesi ve ikamesinin gerekmesi halinde cihazın ikinci el rayiç değerinin %30'u oranındaki muafiyet tutarının sigortalıdan peşin ve nakden tahsil edilmesi karşılığında, eşdeğer bir cihaz (Cihazın ikinci el rayiç değerini aşmayan kıymette yenilenmiş veya tüm fonksiyonları ile kusursuz çalışmakta olan kullanılmış bir cihaz) ile ikame edilmesini,

d) Cihazın bulunduğu kapalı ortamdan (sigortalının ikametinden, işyerinden veya kilitli aracından) fiziki kuvvet uygulanarak zorlama yolu ile yapılan hırsızlıklar sonucu çalınması halinde, cihazın ikinci el rayiç değerinin %30?u oranındaki muafiyet tutarının sigortalıdan peşin ve nakden tahsil edilmesi karşılığında, eşdeğer bir cihaz (Cihazın ikinci el rayiç değerini aşmayan kıymette yenilenmiş veya tüm fonksiyonları ile kusursuz çalışmakta olan kullanılmış bir cihaz) ile ikame edilmesini, e)İşbu poliçede oluşacak tüm hasarlar yılda toplam 2 kez ile sınırlıdır.

525,00 TL
İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Çerezlerle ilgili detaylı bilgi için